Wieczór z poezją na rzecz Hospicjum

Co prawda w tym roku z nieco inną formą, czyli Wieczór Artystyczny, w którym wystąpiła szkolna grupa teatralna Gra?My!  z Zespołu Szkół nr 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu ze spektaklem „Wariaci”.

Sztuka „Wariaci”, to czarna komedia rozgrywająca się w przestrzeni szpitala psychiatrycznego, pełna niezwykłych zwrotów akcji i szalonych, w różnorakim znaczeniu tego słowa – postaci. Bohaterowie spektaklu to pacjenci i personel szpitala psychiatrycznego. Owładnięci swoimi  mniejszymi lub większymi demonami pacjenci: Czapa, Szajba, Dama, Kaftan i Usterka postanawiają uciec spod opieki nieczułej Siostry Marioli i nierozgarniętego Lekarza. Jaki mają plan? Co stanie im na przeszkodzie? Czy uda im się namówić do pomocy sprzątającą w szpitalu charyzmatyczną Panią Jadzię? Na te pytania znaleźli odpowiedź licznie przybyli na spektakl widzowie…

Przybyła publiczność doczekała się prawdziwej uczty teatralnej, przede wszystkim dzięki  fantastycznemu aktorstwu, jakim popisali się wykonawcy. Gromkie brawa nie tylko zakończyły spektakl, ale także spontanicznie pojawiały się w jego trakcie, podobnie jak salwy śmiechu, westchnienia, okrzyki ulgi i oburzenia dobiegające ze strony zachwyconej sztuką widowni. 

>>Zapraszamy do obejrzenia galerii<<