Pola Nadziei 2021/2022

Tradycją stało się, że jesienią społeczność powiatu wągrowieckiego sadzi żonkile – symbol akcji. Co ważne, każdy z nas, zaczynając od przedszkolaków, poprzez młodzież, nauczycieli, pracowników hospicjum, czy wolontariuszy, swoją obecnością dowodzi i pokazuje jak istotny jest dla nas los każdego człowieka, tym bardziej człowieka chorego. Nie ma lepszego wychowania jak czyn i przykład.

 

Stowarzyszenie im. ks. J. N. Musolffa w Wągrowcu już po raz czternasty przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei. To początek wielkiej akcji, której celem jest wsparcie naszego hospicjum i jej pacjentów.

 

Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei, tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

 

Cebulki tych kwiatów przypominają nam, że obok nas istnieją ludzie, którzy czekają na naszą pamięć i nadzieję, tak jak z nadzieją czekamy na zakwitnięcie tych kwiatów na wiosnę. Promując profilaktykę zdrowotną nie można jednak zapominać o chorych, którzy potrzebują szczególnego wsparcia i niesienia nadziei. 

 

W tym roku do kampanii włączyło się 25 hospicjów z 24  miast Polski, z naszego terenu do tegorocznej edycji „Pól Nadziei” przystąpiło 9 szkół:

 

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu;
  2. Zespół Szkolno – Przedszkolny Wiatrowo;
  3. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skokach;
  4. Szkoła Podstawowa w Jabłkowie Filia Lechlin;
  5. Szkoła Podstawowa Milenium im. Jana Pawła II w Popowie Kościelnym;
  6. Szkoła Podstawowa im. ks. Jakuba Wujka w Siennie;
  7. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Żelicach;
  8. Szkoła Podstawowa im. Franciszka Łakińskiego w Łaziskach;
  9. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Kompanii Gołanieckiej w Gołańczy.

>>Zapraszamy do galerii<<

Zdjęcia: szkoły biorące udział w akcji.