WIZYTA KSIĘDZA PRYMASA W HOSPICJUM

PRYMAS W HOSPICJUM

Dzień 13 lutego br. był dla chorych i personelu Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu,  dniem szczególnym. W tym dniu wągrowieckie Hospicjum gościło w swoich progach mile widzianego, Gościa, którym był Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak – Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski.

Księdza Prymasa w progach Hospicjum przywitał Kierownik Hospicjum dr Zygmunt Nieżychowski wraz Eweliną  Przybylską – Oddziałową pielęgniarek. Natomiast w Kaplicy pod wezwaniem Matki Boskiej Pocieszenia, Prezes Zarządu Stowarzyszenia, ks. Prałat Andrzej Rygielski.

Ksiądz Prymas, z okazji trzydziestego Światowego Dnia Chorego,  obchodzonego 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, odprawił uroczystą Eucharystię w intencji chorych i cierpiących oraz tych, którzy niosą pomoc i ulgę w cierpieniu. Jego Ekscelencja wygłosił do zebranego personelu i chorych, przygotowaną specjalnie na tę okazję homilię. Mówił o wielkim miłosierdziu, jakie powinniśmy wyrażać do drugiego człowieka. Podkreślił również znaczenie niesienia pomocy chorym i cierpiącym. Istotnego sensu, w tym szczególnym miejscu, nabrały słowa Prymasa, który powiedział, że Chrystus uczy nas, że w cierpieniu kryje się szczególna moc przybliżająca człowieka do Boga, jakaś szczególna łaska.

Po wspólnej modlitwie Ksiądz Prymas wraz z księdzem prałatem Andrzejem Rygielskim i towarzyszącymi mu księżmi, udał się z błogosławieństwem. do chorych, przebywających w Oddziale Stacjonarnym, aby każdego pobłogosławić i podzielić się dobrym słowem.

Po zakończeniu liturgii, nastał czas spotkania z pracownikami Hospicjum. W trakcie rozmowy poruszonych zostało wiele tematów związanych z posługą chorym i funkcjonowaniem tutejszego Hospicjum.

Zapraszamy na stronę: https://archidiecezja.pl/prymas-w-hospicjum-nasza-nadzieja-ma-sens/