Rozkwitają Żonkile Pola Nadziei

Znowu kwitną Żonkilowe Pola Nadziei, które przypominają nam o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w tym trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Wszystkie te działania mają służyć, przede wszystkim, uwrażliwianiu najmłodszych na potrzeby osób starszych, chorych, niepełnosprawnych oraz propagowaniu potrzeby pomagania bliźnim w potrzebie i wspieraniu działalności hospicjum. Serdecznie zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów wszystkich typów szkół, Grona Pedagogiczne oraz wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w tej szlachetnej akcji.

Wolontariusze z puszkami, ubrani w żółte koszulki z napisem „Hospicjum to też Życie” będą pojawiać się w różnych miejscach naszego regionu do końca maja br. Spotkamy ich na naszych ulicach, placach, targowiskach, wioskach oraz przed naszymi kościołami i w wielu innych miejscach.

Nie omijajmy wzrokiem wolontariusza z puszką. Każdy z nas może wesprzeć działalność Hospicjum i jego pacjentów, bowiem my też możemy potrzebować kiedyś tej pomocy. Pomagając chorym, przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Jeżeli na terenie, na którym mieszkasz, nie spotkasz wolontariuszy, a chciałbyś pomóc pacjentom Hospicjum – możesz przekazać darowiznę, na rachunek bankowy Stowarzyszenia im. ks. J. N. Musolffa w Wągrowcu, prowadzącego Ośrodek Opieki Pozaszpitalnej – Hospicjum Miłosiernego Samarytanina, wchodząc w zakładkę „Wesprzyj nas
Każda, nawet niewielka wpłata, jest dla nas ważna.

Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy gest życzliwości i pomocy.