Rozbudowa Hospicjum

„Śmierć nie jest złem, a jedynie prawem obowiązującym cały rodzaj ludzki.”
Seneka Młodszy (4 p.n.e. – 65 n.e.)

Dając nadzieję.

Została zakończona budowa nowego skrzydła Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. W starej części hospicjum dysponujemy 9-cioma łóżkami, 3 pokoje z dwoma łóżkami i 3 pokoje z jednym, w nowym skrzydle znajdzie się 6 łóżek. Ciężko i nieuleczalnie chore osoby to niewyobrażalna tragedia, w której personel hospicjum stara się ulżyć. Jednak, aby pomoc ta była udzielana w dostatecznym stopniu, potrzebne są również odpowiednie gabinety, sale, łazienki, spełniające wszystkie wymogi, o wysokim standardzie usług. Wiąże się to ze znacznymi środkami finansowymi.

Stowarzyszenie działa dzięki wsparciu i dobroczynności ludzi, firm oraz instytucji, dla których nie jest problemem otwarcie serc i portfeli. Dla których nie jest problemem zrozumienie, a w czasach jego braku to bardzo ważne. Kontrakt NFZ nie pokrywa wszystkich kosztów utrzymania chorego w hospicjum. Stowarzyszenie liczy na pomoc życzliwych, dobrych ludzi. Samo dzięki współpracy ze szkołami i młodymi ludźmi przeprowadza liczne akcje i zbiórki, z których pieniądze przekazywane są na działalność hospicjum. Jednak to tylko kropla w morzu potrzeb. Czekamy na darowizny przez cały rok, każda złotówka jest ważna. Także dzięki możliwości dysponowania 1 procentem podatku, każdy może się włączyć w dzieło pomocy innym. Prosimy przekaż  1 procent ze Swojego rocznego rozliczenia lub darowiznę dla Stowarzyszenia im. ks. J. N. Musolffa w Wągrowcu, które prowadzi hospicjum. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego,  KRS 0000058949. Wpłat można dokonywać na konto:

 

PeKAO SA o/Wągrowiec            68 1240 3725 1111 0000 4059 2688

lub

PKO BP SA o/Wągrowiec           78 1020 3903 0000 1902 0010 1527

 z dopiskiem: Darowizna dla Stowarzyszenia im. ks. J. N. Musolffa

Plac Kard. S. Wyszyńskiego 1, 62-100 Wągrowiec

Od wpłat na konto Stowarzyszenia w/w banki nie pobierają prowizji.

Dziękujemy, za dotychczasową pomoc, pamiętajmy, że pojedyncze często symboliczne akty dobroci, wspólnie tworzą wielkie dobro, które może realnie wpływać na losy ludzi. Każda złotówka jest cenna i może pomóc w prowadzeniu opieki nad chorymi i cierpiącymi.

 

                                                                    Zarząd Stowarzyszenia

                                                        im. ks. J. N. Musolffa w Wągrowcu