Wawrzyn Pracy Organicznej dla księdza prałata Andrzeja Rygielskiego

Wawrzyny Pracy Organicznej to wyróżnienia przyznawane przez Unię Wielkopolan dla działaczy i organizacji, za aktywny wkład w rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Wielkopolski. Uroczyste wręczenie statuetek odbywa się w ramach Dni Pracy Organicznej, trwających w br. od 1 do 16 kwietnia. W tym roku pod hasłem „WOLNA-WIELKA-ORGANICZNA”.

11 kwietnia 2019 w historycznych wnętrzach Sali Białej Bazaru Poznańskiego, odbyła się uroczysta gala z okazji setnej rocznicy Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, Odzyskania Niepodległości i Powstania Poznańskich Uczelni, podczas której wręczono  nagrody Wawrzyny Pracy Organicznej 2019 oraz Wielkopolską Nagrodę Jakości.

W tym roku do Wawrzynu Pracy Organicznej zgłoszono 78 kandydatur. W marcu 2019 roku kapituła pod przewodnictwem prof. Pawła Łączkowskiego podjęła decyzję o przyznaniu 10 Wawrzynów Pracy Organicznej w 5 kategoriach tj.: Wawrzyn – Praca na rzecz wspólnot lokalnych, Wawrzyn  – Edukacja, Wawrzyn im. Emilii Sczanieckiej, Wawrzyn  – Kultura i Wawrzyn Honorowy.

Wśród tegorocznych laureatów znalazł  się nominowany przez Wójta Gminy Wągrowiec – Przemysława Majchrzaka oraz Starostę Powiatu Wągrowieckiego – Tomasza Kranca, Prezes Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa – założyciel wągrowieckiego hospicjum, jadłodajni i noclegowni Prałat Jego Świątobliwości ks. Andrzej Rygielski, który został wyróżnionyHonorowym Wawrzynem Pracy Organicznej”.

 

>>Zapraszamy do galerii<<