W Wągrowcu zakwitły Żonkile Pola Nadziei 2014.

„Trochę dobroci dla człowieka jest więcej warte niż cała miłość do ludzkości”

Wraz z nadejściem wiosny kwitną żonkilowe Pola Nadziei, przypominają nam o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Cierpienie i samotność towarzyszące chorobie onkologicznej w jej stadium terminalnym są jednocześnie sprawdzianem z człowieczeństwa wszystkich zdrowych, dla których budząca się wiosna jest rzeczywistym zaproszeniem do życia. Wolontariusze w żółtych koszulkach, wyposażeni w ponumerowane skarbonki z logo Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu, będą kwestować na rzecz pacjentów Hospicjum, w zamian ofiarowując żółtego żonkila. Spotkamy ich na naszych ulicach, placach, wioskach oraz przed naszymi kościołami i w wielu innych miejscach. Nie omijajmy wzrokiem wolontariusza z puszką. Każdy z nas może wesprzeć działalność hospicjum i jego pacjentów – ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Pomagając ludziom będącym u kresu ziemskiej wędrówki, przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Na ulice naszych miejscowości, wyszli ubrani w żółte koszulki wolontariusze,   rozpoczynając wiosenną akcję. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość. Razem z Państwem dajemy świadectwo, że „Hospicjum to też życie – choć krótkie i obolałe, to ważne do końca…”.

 

 

Szkoła Podstawowa w Jabłkowie – Filia w Lechlinie