To chyba nie jest sen…

To chyba nie jest sen…”. Pod takim tytułem w Zespole Szkół nr 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu 22 listopada, odbył się Wieczór z Poezją. Tego rodzaju spotkania, szkoła organizuje w ramach ogólnopolskiej kampanii „Hospicjum to też życie” corocznie późną jesienią.

W pogodnej atmosferze i w cudownym klimacie wysłuchaliśmy poezji i piosenek. W prostych słowach odtwarzanych tekstów, publiczność zgromadzona w szkolnej auli szukała odpowiedzi na to, jakie znaczenie w życiu ma rodzina i wiara, gdzie powinno poszukiwać się szczęścia, jakie są blaski i cienie miłości. Zaproszeni goście, choć na chwilę mogli oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść się w świat emocji, uczuć oraz przypomnieć sobie, co w życiu jest najważniejsze.

Zgodnie z hasłem tegorocznej XVI kampanii: „Ważni – niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj”, wieczór ten nawiązywał do rodziny. Przeważnie, a zwłaszcza w hospicjum domowym, to właśnie rodzina, najbliżsi lub opiekunowie, zajmują się swoimi chorymi i bardzo często są zapominani. Życie opiekunów rodzinnych skupia się na opiece, wypełnianiu życia chorego dobrymi chwilami. Przychodzi jednak czas kolejnych utrat, a w końcu ból rozstania i nauczenia się życia bez bliskiej osoby, dlatego te osoby też potrzebują naszego wsparcia. A czasem najważniejsze jest to, by mogli się po prostu wygadać.

Po koncercie odbyło się spotkanie przy kawie, z zaproszonymi opiekunami – rodzinami chorych, z pracownikami hospicjum, w czasie, którego w luźnej atmosferze rozmawiano o problemach rodzin opiekujących się terminalnie chorymi w domu.

Wieczór z Poezją, połączony ze świątecznym kiermaszem na rzecz hospicjum, został przygotowany przez szkolną grupę teatralną „Gra?My!” pod kierunkiem pani Beaty Schwermer oraz szkolną grupę wokalną „IWA”, którą opiekuje się pani Katarzyna Koźlarek.

>>Zapraszamy do galerii<<