Koncert z okazji Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej za nami.

W sobotni wieczór Marcin Styczeń skradł serca publiczności w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu. „Ta droga nie wiedzie w górę, ta droga wiedzę w głąb” – tym utworem artysta zaprosił nas na prawdziwą ucztę muzyczną.

Niesamowity wokal Marcina Stycznia w połączeniu z wyjątkowym gitarowym brzmieniem sprawił, że publiczność wraz z artystą rozpoczęła tego wieczoru duchową podróż po świecie muzyki. W jego programie znajdowały się piosenki ze wszystkich dziesięciu płyt artysty od „Płaczu” przez „Madonne od popaprańców” czy „Amen”. Razem Spędziliśmy wspaniały wieczór, pełen muzycznych wzruszeń. Piękny kameralny, klimatyczny koncert. Mądre teksty bardzo dobrze zagrane.

Artyście towarzyszyła trójka wspaniałych muzyków, współpracujących, na co dzień z gwiazdami muzyki rozrywkowej: Tomasz Pfeiffer – gitara, Krzysztof Pacan – gitara basowa, Michał Piotrowski – perkusja.

Przed koncertem wysłuchaliśmy wystąpienia wolontariuszki z Hospicjum Palium w Poznaniu, Pani Barbary Ostrowskiej, która przedstawiła zagadnienia związane z posługą w hospicjum. Prezes Stowarzyszenia im. ks. J. N. Musolffa ks. prałat Andrzej Rygielski, nawiązując do roli wolontariuszy w hospicjum, bardzo serdecznie podziękował tym wszystkim, którzy poświęcają swój czas dla chorego bliźniego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w koncercie. Dziękujemy naszym gościom – starostom wągrowieckim, przewodniczącym rady powiatu i jednostek organizacyjnych, przyjaciołom i darczyńcom, pracownikom Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu, Panu Witoldowi Krystkowiakowi za nagłośnienie oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu, kwestującym na potrzeby Hospicjum Miłosiernego Samarytanina. Koncert poprowadził niezawodny Pan Janusz Muszyński. Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu.

Każdy z nas może pomóc terminalnie chorym w hospicjum,  przekazując 1 procent podatku dla Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu – KRS 0000058949 lub darowiznę na konto 68 1240 37251111 0000 4059 2688.

>>Zapraszamy do galerii<<