Inauguracja kampanii „Hospicjum to też Życie”

W niedzielę 23 października, koncelebrowaną Mszą św. rozpoczęliśmy XIII ogólnospołeczną kampanię „Hospicjum to też Życie”, w tym roku prowadzoną pod hasłem „Opiekun rodzinny – samotny bohater”, a poświęconej wsparciu osób, które na co dzień, często przez długie lata i kosztem swoich planów i ambicji, zajmują się ciężko chorymi bliskimi.

Natomiast w godzinach popołudniowych w sali kina MDK w Wągrowcu odbył się uroczysty koncert charytatywny z cyklu „Glosy dla Hospicjów”. Prezes Stowarzyszenia im. ks. J.N. Musolffa ks. Prałat Andrzej Rygielski we wzruszających słowach opowiedział o sensie istnienia hospicjum. Istotnym momentem koncertu było wręczenie podziękowań osobom, które wspierają wągrowiecką placówkę. Za zaangażowanie na rzecz Ośrodka Opieki Pozaszpitalnej – Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu medal „Zasłużony dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej”, przyznany przez Arcybiskupa Metropolitę Gnieźnieńskiego Wojciecha Polaka otrzymała Pani dr Hanna Hendiger Woźniak oraz  Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc. Medal wręczył proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu ks. Dziekan Tomasz Kruszelnicki.

Podziękowania za bezinteresowną – wolontarystyczną pomoc, świadczoną na rzecz hospicjum otrzymali: dr Zdzisława Klucznik Dusikowska, Danuta Torzewska, Urszula Francuziak, Agnieszka Szymaniak, Grażyna Gajewska i Jarosław Kaniewski.

Październikowe koncerty mają w Wągrowcu swoją tradycję – niedzielny był organizowany już po raz dwunasty. Poprowadziła  go Pani Monika Stachurska, dziennikarka TVP Poznań.  W pierwszej części wystąpił duet, który wygrał  jubileuszowy 25-ty, Międzynarodowy Konkurs Muzyki Poważnej IBLA w Raguzie na Sycylii, a tworzą go młodzi poznańscy muzycy, pianistka Julia Wolańska-Gajda i akordeonista Michał Gajda. Gwiazdą Wieczoru była polska piosenkarka,  o wyjątkowym i niespotykanym potencjale – Marzena Kurpisz, która zaśpiewała piosenki Anny German.

Bardzo dziękujemy wykonawcom, którzy oczarowali słuchaczy nade wszystko profesjonalizmem, wyraźną miłością do muzyki i bezinteresownością. Byliście fantastyczni! Dziękujemy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten koncert mógł się odbyć:  sponsorom, Dyrektorowi i pracownikom MDK, firmie nagłaśniającej.  Dziękujemy wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu „Corculum” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. ppłk. dr.  Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu, bo to oni zadbali o komfort nas wszystkich w dniu koncertu. Dziękujemy nie tylko za zaangażowanie, ale i za to, że nigdy nie odmawiacie pomocy, za życzliwość, wyrozumiałość i uśmiech, które całodzienny wysiłek czyni lżejszym.

Dziękujemy wszystkim za złożone darowizny na rzecz hospicjum.

Zapraszamy do galerii