Wolontariusze z Inowrocławia w Wągrowcu – 15.10.2014

Grupa wolontariuszy wraz z opiekunami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Inowrocławiu, popularnego Mechana, odwiedziła Wągrowiec. Spotkali się z prezesem Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu ks. prałatem Andrzejem Rygielskim, który przedstawił historię i genezę powstania wągrowieckiego hospicjum, noclegowni i jadłodajni oraz zapoznał z pracą Stowarzyszenia. Następnie Wolontariusze zwiedzili Hospicjum Miłosiernego Samarytanina i zapoznali się z zakresem jego pracy, po czym spotkali się w sali hospicjum, gdzie mieli możliwość porozmawiania o pracy wolontariatu.

Wolontariusze zachęceni przez ks. prałata, podjęli współpracę z Hospicjum, biorąc udział w akcji „Żonkilowe Pola Nadziei”, zaczynając od posadzenia cebulek żonkili, które na wiosnę będą podziękowaniem dla osób wspierających Hospicjum finansowo.