Pola Nadziei – wiosna 2018

Znowu kwitną Żonkilowe Pola Nadziei, które przypominają nam o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w tym trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

13 kwietnia br. na ulice Wągrowca wyszli – po raz pierwszy, ale nie ostatni – ubrani w żółte koszulki wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, rozpoczynając tym samym tegoroczną wiosenną akcję żonkilową w naszym mieście. Wolontariusze w żółtych koszulkach, wyposażeni w ponumerowane skarbonki z logo Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu, kwestowali na rzecz pacjentów Hospicjum, w zamian ofiarowując żółtego żonkila.

Wszystkie te działania mają służyć, przede wszystkim, uwrażliwianiu najmłodszych na potrzeby osób starszych, chorych, niepełnosprawnych oraz propagowaniu potrzeby pomagania bliźnim w potrzebie  i wspieraniu działalności hospicjum.  Serdecznie zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów wszystkich typów szkół, Grona Pedagogiczne oraz wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w tej szlachetnej akcji.

Wolontariusze z puszkami, ubrani w żółte koszulki z napisem „Hospicjum to też Życie”  będą pojawiać się w różnych miejscach naszego regionu do końca maja br. Spotkamy ich na naszych ulicach, placach, wioskach oraz przed naszymi kościołami i w wielu innych miejscach. Nie omijajmy wzrokiem wolontariusza z puszką. Każdy z nas może wesprzeć działalność Hospicjum i jego pacjentów. Pomagając chorym, przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Jeżeli na terenie, na którym mieszkasz, nie spotkasz wolontariuszy, a chciałbyś pomóc pacjentom Hospicjum – możesz przekazać darowiznę, na rachunek bankowy Stowarzyszenia im. ks. J. N. Musolffa w Wągrowcu, prowadzącego Ośrodek Opieki Pozaszpitalnej – Hospicjum Miłosiernego Samarytanina:

                        PEKAO S.A.  I/O Wągrowiec      68 1240 3725 1111 0000 4059 2688

                        PKO BP S.A. I/O Wągrowiec       78 1020 3903 0000 1902 0010 1527

Każda, nawet niewielka wpłata, jest dla nas ważna. Wszystkim Darczyńcom dziękujemy z całego serca za każdy, nawet najmniejszy gest życzliwości i pomocy.

                                                                                 Zarząd Stowarzyszenia

                                                                           ks. J. N. Musolffa  w Wągrowcu

Zapraszamy do galerii:

>>Pola Nadziei – ZSP nr 2 w Wągrowcu – wiosna 2018<<

>>Pola Nadziei – ZS w Wieleniu – wiosna 2018<<

>>Pola Nadziei – Sz.P. w Skokach<<