Pola Nadziei – wiosna 2017

Trwa wiosenna edycja „Żonkilowych Pól Nadziei” – 2016/2017

 

,„Idziesz przez świat i światu dajesz

kształt przez Twoje czyny”.    

(St. Wyspiański)

 

Pod takim hasłem jesienią ub. roku rozpoczęliśmy kolejną edycję „Żonkilowych Pól Nadziei” 2016/2017, sadząc cebulki żonkili. Kwiaty nadziei, które zasadziliśmy, mają zachęcać nas również do zagospodarowania w naszych sercach przestrzeni, w której jak żonkile, kwitnąć będzie miłość i nadzieja dla drugiego człowieka, bowiem  „w każdym człowieku tkwi dobro i mądrość, należy je tylko umieć wyszukać” (św. Jan Paweł II).

Aktualnie trwa wiosenna część akcji, gorąco zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, do czynnego zaangażowania się w tę kampanię. Wolontariusze – uczniowie różnych szkół w żółtych koszulkach z napisem „Hospicjum to też Życie”, wyposażni w ponumerowane skarbonki z logo Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu, kwestują na rzecz pacjentów Hospicjum do końca maja. Spotkamy ich na naszych ulicach, placach, wioskach oraz przed naszymi kościołami i w wielu innych miejscach. Każdy z nas może wesprzeć działalność hospicjum i jego pacjentów – ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Nie omijajmy ich. Wrzucając swój datek do puszki, dajemy nadzieję ludziom będącym u kresu ziemskiej wędrówki, na godnie przeżycie ostatnich dni.

Zebrane fundusze zostaną w całości przeznaczone, na prowadzenie opieki nad nieuleczalnie chorymi znajdującymi się pod opieką hospicjum stacjonarnego i domowego w Wągrowcu.

Jeżeli mieszkają Państwo poza terenem na którym nie spotkacie wolontariuszy, a chcielibyście wesprzeć naszą inicjatywę – to istnieje możliwość przekazania dowolnej kwoty w formie darowizny, poprzez dokonanie wpłaty na rachunek bankowy Stowarzyszenia im. ks. J. N. Musolffa w Wągrowcu, Plac Kard. S. Wyszyńskiego 1, 62-100 Wągrowiec;                       

PEKAO S.A.  I/O Wągrowiec      68 1240 3725 1111 0000 4059 2688

PKO BP S.A. I/O Wągrowiec      78 1020 3903 0000 1902 0010 1527

z dopiskiem „Pola Nadziei – 2017″.

 

Już dzisiaj serdecznie dziękujemy w imieniu naszych pacjentów, Wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość. Razem z Państwem dajemy świadectwo, że „Hospicjum to też życie – choć krótkie i obolałe, to ważne do końca…”.

 

 

                                                                                  Zarząd Stowarzyszenia                                   

                                                                            ks. J. N. Musolffa w Wągrowcu

 

  Zapraszamy do galerii:

>>Pola Nadziei – ZSP nr 2 w Wągrowcu – wiosna 2017<<

>>Pola Nadziei – ZS w Wieleniu – wiosna 2017<<

>>Pola Nadziei – SP Milenium Popowo Kościelne – wiosna 2017<<

>>Pola Nadziei –  Gimnazjum nr 1 Skoki –  wiosna 2017<<

>>Pola Nadziei – Punkt filialny w Lechlinie należący do SP w Jabłkowie<<