Pola Nadziei 2016/2017 – inauguracja

„Idziesz przez świat i światu dajesz

kształt przez Twoje czyny…”

                                              (St. Wyspiański)

Tego się nie da przeliczyć na pieniądze

 

„Pola Nadziei” to kampania na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej nad ciężko chorymi i ich rodzinami. Jej organizatorem i koordynatorem w Polsce jest Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Międzynarodowym symbolem programu są żonkile, które przypominają o osobach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie umierania.

Stowarzyszenie im. ks. J. N. Musolffa inauguruje kolejną edycję „Pól Nadziei”, wspólnie z  przedstawicielami władz powiatu, miasta i gminy oraz wolontariuszami z klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zasadziliśmy symboliczne „Poletko Nadziei” przy wejściu na teren hospicjum. 

Ksiądz prałat Andrzej Rygielski podziękował serdecznie staroście Tomaszowi Krancowi, zastępcy burmistrza Bogdanowi Smykowskiemu oraz wójtowi gminy Wągrowiec Przemysławowi Majchrzakowi za wsparcie jakiego udzielają hospicjum i akcjom prowadzonym przez Stowarzyszenie. Podkreślił rolę młodych wolontariuszy w tym szczególnym miejscu, jakim jest hospicjum. Chorych wciąż przybywa, dlatego nigdy dość mówić i przypominać, czy uwrażliwiać młodych ludzi na obecność i pomoc drugiemu człowiekowi. „Chodzi o to, żeby młodzi ludzie pomagali nie tylko tym, którzy są w hospicjum, ale wszędzie tam, gdzie jeden człowiek potrzebuje pomocy drugiego”. To bardzo ważne – to między innymi, dzięki takim inicjatywom jesteśmy w stanie na chwilę zatrzymać się, rozejrzeć i dostrzec problemy innych – mówił prezes Stowarzyszenia ks. prałat Rygielski. Bardzo serdecznie podziękował uczestniczącej młodzieży, że nie zapomina o drugim człowieku, przecież każdy z nas żyje wśród ludzi i każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy drugiego człowieka.

Akcję patronatem honorowym objął Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Burmistrz miasta Krzysztof Poszwa oraz Wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak.

Zapraszamy do galerii:

>>Pola Nadziei 2016/2017 – inauguracja – Wągrowiec<<

>>Pola Nadziei 2016/2017 – inauguracja – ZS Rogoźno<<

>>Pola Nadziei 2016/2017 – inauguracja – SP Lechlin<<

>>Pola Nadziei 2016/2017 – inauguracja – Gimnazjum Skoki<<