Pola Nadziei 2015/2016 r. – podsumowanie

dsc02545_1

Akcja „Pola Nadziei” 2015/16 prowadzona przez Stowarzyszenie im. ks. J.N. Musolffa trwała od 2 października 2015 r. do 31 sierpnia 2016 r. Kwesty przeprowadzone były na ulicach miast i wsi, przy kościołach oraz marketach na terenie powiatów: wągrowieckiego, obornickiego i czarnkowsko-trzcianeckiego.Tradycyjnie było jesienne  rozprowadzanie i sadzenie żonkilowych cebulek, a kiedy wiosną wyrosły z nich kwiaty – żonkilowe kwesty. W akcji (jesień – wiosna) uczestniczyło około 220 wolontariuszy,  nauczyciele oraz wielu rodziców.

Stowarzyszenie im. ks. J.N. Musolffa wyraża szczere podziękowania wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem, własnymi inicjatywami i wrażliwością serca, włączali się w tę szlachetną akcje. W pozyskiwanie środków na opiekę hospicyjną, która poprawia warunki chorym, a swoją postawą zachęcali innych do współpracy i starali się stworzyć wspólnotę dla dobra człowieka oczekującego pomocy. Dziękujemy za zrozumienie, jak potrzebnym miejscem jest Hospicjum i że to od nas wszystkich zależy jakie ono będzie.

Niewiele jest warte nasze życie i nasze przedsięwzięcia, bez świadomości, że służymy innym ludziom. Jest nam ogromnie miło, że na swojej drodze spotykamy osoby, które mają otwarte serca i chętnie wspierają nasze działania. Tylko wzajemna życzliwość może nadać sens naszemu życiu, naszej wspólnocie, naszym kolejnym zamierzeniom. Hospicjum może funkcjonować przede wszystkim dzięki ludziom dobrej woli i wielkiego serca.

Dostrzegamy, że ciepłe uczucia dla chorych i ich opiekunów goszczą w wielu ludzkich sercach i wierzymy, że delikatny żonkil stanie się nie tylko symbolem choroby nowotworowej, ale silnym symbolem miłości. Udział w  tej kampanii uczy młode pokolenie, że  niesienie pomocy innym, jest nie tylko powinnością, ale i radością, że chorym można pomagać w różny sposób, nie tylko będąc przy ich łóżkach. Hospicjum uczy jak dawać i zachować nadzieję, propagując hasło: „Hospicjum to też życie, choć kruche i obolałe, to ważne do końca.”

Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcjom szkół, nauczycielom, uczniom, rodzicom zaangażowanym w „Pola Nadziei” oraz wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia zbiórki publicznej.

Dziękujemy Księżom Proboszczom, którzy z życzliwością włączyli się w organizację i umożliwili zbiórki w parafiach.

Szczególnie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarnym darczyńcom oraz osobom, które wrzuciły symboliczny grosik do puszki na rzecz wągrowieckiego hospicjum. W sumie zebrano 9996 złotych i 57 groszy. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na potrzeby chorych w Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu.

Do jesiennego sadzenia żonkili przystąpiło 10 szkół, z których wiosenną akcję zbiórek przeprowadziło 7 oraz jedna szkoła, która zgłosiła się wiosną.

Szkoły biorące udział w akcji 2015/2016:

Zespół Szkół w Parkowie

Zespół Szkół Powszechnych w Damasławku

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wiatrowie

Zespół Szkół w Wieleniu

Gimnazjum Miejskie nr 1 w  Wągrowcu

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu

Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach

Dziękujemy za Wasze wielkie i otwarte serca.

Zarząd Stowarzyszenia

ks. J.N. Musolffa