Pola Nadziei 2015/2016 – Inauguracja Kampanii

 „Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia”

                                                                                                          (Jean-Paul Sartre)

Co roku w październiku, tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile: przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach. Jest to symboliczny akt solidarności przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach swojego życia. Kwiat żonkila – to międzynarodowy symbol nadziei. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia nam wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Akcja ma także uwrażliwić społeczeństwo, zwłaszcza jego najmłodszą część, na los cierpiących. Kwiat żonkila jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy, wszystkim, którzy z nadzieją stawiają czoło tym wielkim problemom. Ubiegłe lata dowiodły wrażliwości młodych ludzi na cierpienie innych oraz zrozumienia potrzeby niesienia pomocy, dlatego cieszy nas zaangażowanie w przebieg akcji tak licznej rzeszy młodych wolontariuszy.

2 października b.r. po raz kolejny przy Hospicjum Miłosiernego Samarytanina miała miejsce inauguracyjna akcja sadzenia żonkili w naszym mieście. W towarzystwie   młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu, zasadziliśmy symboliczne poletko nadziei. Pierwsze cebulki zostały umieszczone w ziemi przez Starostę Wągrowieckiego Tomasza Kranca i Burmistrza Wągrowca Krzysztofa Poszwę, którzy objęli patronat nad tegoroczną kampanią „Hospicjum to też Życie” i Żonkilowymi Polami Nadziei oraz ks. Prałata Andrzeja Rygielskiego. Również w innych miejscowościach młodzież szkolna przystąpiła do tegorocznej edycji „Żonkilowych Pól Nadziei.”

W minionej edycji „Pól Nadziei” 2014/2015, szkoły biorące udział w akcji zebrały:

 1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu – 1 085,25 zł
 2. Zespół Szkół w Parkowie – 600,00 zł
 3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Inowrocławiu (Mechan) – 167,59 zł
 4. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wiatrowie – 766,91 zł
 5. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łopuchowie – 300 zł
 6. Szkoła Podstawowa Jabłkowo Filia Lechlin – 2 434,54 zł
 7. Zespół Szkół w Wieleniu – 570,50 zł
 8. Gimnazjum Miejskie nr 1 w Wągrowcu – 4 275,49 zł
 9. Zespół Szkół w Rogoźnie – 200,00 zł
 10. Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu – 283,73 zł.
 11. Zespół Szkół Powszechnych w Damasławku – 1247,97 zł.

Pieniądze te są nieocenionym darem dla prowadzonego przez Stowarzyszenie „Hospicjum Miłosiernego Samarytanina” w Wągrowcu, bowiem kontrakt NFZ wystarcza na pokrycie tylko 65 % kosztów utrzymania chorego w hospicjum. Trzeba podkreślić szczególne zaangażowanie, zapał i chęć wszystkich wolontariuszy: dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz wielu rodziców.

„Dziękujemy w imieniu naszych pacjentów…”

                    Zarząd Stowarzyszenia
im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu

Zapraszamy do galerii:

>>Pola Nadziei, inauguracja Wągrowiec – 02.10.2015<<

>>Pola Nadziei ZS Parkowo – 2015<<

>>Pola Nadziei ZS w Wieleniu – 2015<<